Viimati uuendatud: 02.05.2018

I TRIMESTER (2017-2018)

TRIMESTRILÕPU AKTUS 22.11.2017

Ainult viitele ja neljadele õppivaid õpilasi oli seekord Mooste Mõisakoolis kokku 36.

Lisaks pälvisid tunnustust järgmised õpilased:

¤ Aalike Apalev, kes võitis Küberpähkli 2017 uuringus loosiahinna (Trust GXT 164 Sikanda MMO arvutihiire);

¤ Aleks Arusoo, Reio Mälberg ja Lily Veidenberg, kes osalesid 10.-11.11.2017 Viljandis IV Eesti Koolide Teadusteatrite festival ning pälvisid tunnustuse kõige järjekindlama etenduse eest ja kõige kiirema reageerimise eest ohuolukorras.

¤ Aleks Arusoo, Reio Mälberg ja Nikita Oidingu, kes jagasid Jõhvi Vene Põhikooliga Nutiviktoriinis "Nutt tuleb peale" 7.-9. klassi arvestuses teist ja kolmandat kohta.

¤ Astrid Jõerand, Aalike Apalev ja Aleks Arusoo, kes osalesid maakondlikus inglise keele veebiviktoriinis. 8. klassi õpilasi juhendas Anne Arbma.

¤ Anna Arusoo, Kermo Puksa, Hanna Juhkam, Rebeca Turba, Sten Allikvee, Markus Kaasik, Age Arusoo ja Ain Kello ei puudunud I trimestril kordagi ühestki tunnist. 

Aitäh kõikidele aktusel esinejatele!

Trimestrilõpu aktusel tehtud pildid leiad siit!

KOOLI ARVUTIPARK SAI TÄIENDUST 22.11.2017

Mooste Mõisakool võtab uuel trimestril kasutusele kakskümmend "Põhikoolide digitaristu toetusmeede 2017" raames soetatud tahvelarvutit.

Viimaste aastate suurima digivahendite toetusmeetme raames soetatakse 3,9 miljoni euro eest 416-le Eesti põhikoolile süle-, tahvel- ja lauaarvuteid ning nende juurde kuuluvaid lisasid.

Toetuse taotlemiseks pidi iga kool digi-innovatsiooni mudeli põhjal läbi viima oma kooli digiküpsuse enesehindamise. Koolid analüüsisid, kuidas nende koolis õpetajad ja õpilased digivõimalusi senini on kasutanud, kuidas toetab kooli juhtkond digivõimaluste rakendamist ning milline on digitaristu olukord. Lisaks pidi iga kool ja koolipidaja koostama digiplaani, kus kirjeldati eesmärgid, kuhu kahe aastaga soovitakse kooli digivaldkonna edendamisega jõuda ning mil moel soetatud seadmed sellele kaasa aitavad. Mooste Mõisakooli digiküpsust hindasid Merlin Kirbits, Ave Kikas, Anne Kriisa, Kadi Õunap ja Helen Juhkam.

Loe lisa siit

 JÕULUÜRITUSTE KAVA

Bermudes, L. (2007). Christmas Cat */* Gatinho Natalino *** + de 40 mil visitas em 1 mês!. Külastatud aadressil https://flic.kr/p/LKX11. 

KOOLITUS "ETTEVÕTLIKKUSPÄDEVUSE ARENDAMINE ETTEVÕTLUSKÜLA ROLLIMÄNGU NÄITEL"  17.11.2017

Tartus, Ettevõtluskülas toimunud koolitusel, osales Mooste Mõisakoolist viis õpetajat - Aili Vassil, Annemari Markvardt, Herdis Paidra, Anne Arbma ja Merlin Kirbits. Ettevõtlusküla koolitusmäng toimus tehislinnakus, kus olid esindatud erinevad ettevõtted ning riigiasutused - kliinik, ilusalong, kaubamaja, linnavalitsus, meediakeskus, töökoda ja pank. Koolitusel osalejad jagati rollidesse ning kõigil tuli täita nii isiklikke kui tööandja ülesandeid. Näiteks Merlin sai sisse elada pangajuhi rolli ning koges, et tööle pühendumine hakkas automaatselt segama eraelu. Nii jäi vaatamata suurepärasele ja töökale meeskonnale, mängu käigus  kliiniku, ilusalongi ja kaubamaja külastamine, vaid kaugeks ja helesiniseks unistuseks. Annemari sai kätt proovida linnavalitsuse ametnikuna. Roll pakkus huvitavat väljakutset erinevate inimeste ja asutustega koostöö tegemisel. Nagu päriseluski, juhtus ka mängus, et kuu lõpus peale maksude tasumist, ei jäänud ettevõtte kasumiks suurt midagi :) . Kokkuvõtvalt võib öelda, et koolitusmäng andis hea ülevaate kodanike, majanduse ja ühiskonna toimimisest ning pakkus meelelahutuslikku ja ainulaadset õpikogemust. 

Kõik pildid sellest toredast koolitusest leiad siit

ÕPILASKOHVIK 14.11.2017 

Teisipäeval, 14. novembril toimus õpilaskohvik Andrus "Bonzo" Albrechti kontserdil "Mina olin Bonzo". Seekord said kohvikupidamises käe valgeks 4. klassi Kaspar ja Kädi-Loviise, keda abistas ema Anneli ning vana tegijana oli kohal 4. klassi Hanna ema Heleniga. Kontsert oli väga armas ja siiras ning Bonzo käis meilt ka kohvi ostmas.

KARNEVAL 10.11.2017 

Karnevalil osales 40 last ja see oli väga meeleolukas. Sai nii diskol möllata kui mänge mängida. Lisaks pakuti kõikidele osalejatele soolast kringlit ning muffineid. Lapsed olid oma kostüümidega palju vaeva näinud ja vahvaid tegelasi oli palju. Rahva lemmikuks osutus roosa kauni inglihäälega Markes.

Järgmisel aastal pidutseme jälle!

Pildi- ja videomeenutused sellest toredast karnevalist leiad siit

MOOSTE MÕISAKOOLI LOGO KONKURSS 07.-19.11.2017 

Hea koolipere!

Aidake meie koolile logo kujundada. Nimi ja kassid on meil juba olemas, aga toredasti kokku pole neid veel keegi pannud. Otsime meie kooli kirjeldavat kujundit (logo), kus peal heal meelel näeksime nii kassi kui ka kooli nime ning võib-olla ka lauset, mis meie kooli kõige rohkem kirjeldaks (slogan).

Logo kavand tuleb tuua õpetajate tuppa või saata aadressile kool@mooste.edu.ee hiljemalt 19. novembriks 2017.

Eelkõige on kavandeid kujundama ja joonistama oodatud meie oma koolipere liikmed, aga võtame vastu ka vilistlaste, lastevanemate või muude kaasamõtlejate töid.

Rohkem infot logo konkursi kohta leiad siit

1. KLASS OSALES PUDRUPROJEKTIS 06.11.2017

Pudruprojekti raames vaadati slaide ja tutvuti teraviljadega. Lapsed maitsesid ja valmistasid kodus ise kiirkeeduputrusid ning arutlesid koos vanematega, milliseid putrusid süüakse. Lisaks valiti välja pere lemmikpuder ja kirjutati ning kaunistati koos vanemate abiga retsept. 
Kooli kodunduse klassis valmistasid lapsed kahte sorti putru - riisiputru ja 8-viljahelbe putru. Esmalt arutleti läbi pudru valmistamise etapid, seejärel asuti putru keetma - kes valas, segas, maitsestas, jälgis, kaunistas, kattis laua. Tööd jagus kõigile. Hiljem maiustati koos oma keedetud putrudega. Pudruprogrammis osalemine oli igati vahva kogemus!

ÕPILASKOHVIK 01.11.2017 

Seekord pidasid 3. klassi õpilased kohvikut Ivo Linna uue albumi ja plaadiesitluskontserdil "Suur Loterii". 

Suur tänu tublidele vanematele ja nende lastele!

HALLOWEEN 31.10.2017

Õpetajad sisustasid õpilastele toreda Halloweeni. Mängiti mitmeid mänge, võeti mõõtu kõrvitsa tõstmises ja hoidmises ning selgitati välja kõige paremini kujundatud kõrvitsatoidu retseptid. Lisaks prooviti liitreaalsust ehk värviti pilte ja äratati pildid seejärel nutiseadme abil ellu. Samuti oli nutiseadme vahendusel võimalik lugeda QR koode, mille taga peitusid mitmed põnevad leheküljed/vahendid.

Pildimeenutusi sellest toredast päevast leiad siit

ÕPPEKÄIK JÄÄAJA KESKUSESSE "EESTIMAA LOODUSE LUGU" 18.10.2017

Jääajast infot käisid kogumas 3., 4., 5. ja mõned 8. klassi õpilased. Saime teada, kuidas jääaeg tekib, kui pikalt see kestab, kuidas jäämasside liikumine loodust ja inimesi mõjutab, kuhu põgeneda, kui see kõik ka meieni jõuab. Ootamatu oli kuulda, et juba praegu Norra mägedes kõik see tasapisi koguneb ehk liigume uue jääaja poole. Päris kõhe. Seega, et meil oleks hea siin Maal elada, on parem omada teadmisi looduses toimuvast.

PÕLVAMAA ALGKLASSIDE ÕPILASKONVERENTS "PÕNEV KOOLIPÄEV"

KANEPI GÜMNAASIUMIS 18.10.2017


Konverentsil toimusid etteasted ja sõnavõtud, õpilased pajatasid oma põnevast koolielust. Mooste Mõisakooli 3. klassi õpilased Uku ja Adeele olid julged ning said esinemisega väga hästi hakkama. Pärast etteasteid said õpilased osaleda töötubades ning tutvuda koolimajaga.

CODE WEEK PROGRAMMEERIMISNÄDAL 07.-22.10.2017 

7.-22. oktoobrini toimub 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Code Week aitab tuua programmeerimise iga huviliseni lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Weeki raames, mis toimub sellel aastal juba viiendat korda.  

Mooste Mõisakoolis toimus Code Week programmeerimisnädala raames kolm õpituba, kus tutvustati roboteid Dash ja Dot, LEGO WeDo ja LEGO Mindstorm EV3. Kokku osales õpitubades 80 õpilast. Külalised kutsus programmeerimisnädala raames kooli Mooste Mõisakooli infojuht-haridustehnoloog Merlin Kirbits, kes on ühtlasi ka ProgeTiigri maakondlik nõustaja Põlvamaal. Õpitubade läbiviimist toetati Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetmest “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ (2014-2020.1.03.15-0001) ja Euroopa Komisjoni Euroopa Ühendamise Rahastu projektist „Targalt Internetis“.

ÕPITUBA "ROBOOTIKAPISIK MOOSTESSE" 17.10.2017

7.-9. KLASS

Õpituba oli mõeldud 7.-9. klassile ja selles osales kokku 26 õpilast. Õpitoas tutvuti LEGO Mindstorms EV3 roboti programmeerimisega. Kõigepealt tuli juhendi abiga robot liikuma saada ja endale selgeks teha, kuidas liikumisplokk toimib. Seejärel asuti Linnaläbimise matil robotit parkimiskohale suunama. Teel olid robotile takistuseks kurvid, sebrad ja ringristmik. Tore oli jälgida, kuidas õpilased omavahel produktiivset koostööd tegid ja iga katsetusega eesmärgile aina lähemale jõudsid. Eriti meeldis mulle kui kõrvaltvaatajale see, et kuigi ülesanne polnud just kergete killast, siis mitte keegi ei löönud käega. Vot sellised õpilased on meil Mooste Mõisakoolis! Kogu selle mõttetöö juurde kuulus ka väike energiaamps šokolaadi, saiakese ja kõrrejoogi näol. Mängulist õpituba viis läbi MTÜ Robootika üks eestvedaja ja HITSA ProgeTiigri koolitaja Ramon Rantsus. Kõik selle õpitoa pildid ja videod leiad siit.

ÕPITUBA "VÄIKE ROBOOTIKAPISIK MOOSTESSE" 17.10.2017

4.-6. KLASS

Õpituba oli mõeldud 4.-6. klassile ja selles osales kokku 24 õpilast. Õpitoas tutvuti LEGO WeDo komplektiga, pandi kokku ralliauto-robot ning katsetati selle programmeerimist. Lisaks tuli leida lahendusi, kuidas panna ralliauto veelgi kiiremini liikuma. Kogu selle mõttetöö juurde kuulus ka väike energiaamps šokolaadi, saiakese ja kõrrejoogi näol. Õpituba lõppes rallivõistlusega, kus selgitati välja kiireimad robotid. Mängulist õpituba viis läbi MTÜ Robootika üks eestvedaja ja HITSA ProgeTiigri koolitaja Ramon Rantsus. Kõik selle õpitoa pildid ja videod leiad siit

ÕPITUBA "DASH JA DOT TEEVAD MOOSTES MUUSIKAT" 12.10.2017

1.-3. KLASS

Õpituba oli mõeldud 1.-3. klassile ja selles osales kokku 30 õpilast. Õpituba viis kaasahaaravalt läbi Lohkva Lasteaia õppealajuhataja Anneli Mõtsmees. Need lapsed, kes said Dashid, tegid Xylo rakenduse abil omaloomingulise muusikapala ja lisasid sinna ka robotile liikumise. Lapsed, kes said Dot robotid, programmeerisid rakenduse Wonder abil Doti diskopalliks. Õpitoa lõpus toimus ühine etteaste - Dashid esitasid koos oma muusikat ja Dotid kaunistatsid seda diskopallidena. Kõik selle õpitoa pildid ja videod leiad siit.

Suur aitäh Mooste Mõisakooli söökla toredatele kokkadele, kes meid väga maitsvate kringlitega kostitasid.

HARIDUSPROGRAMMI "ETTEVÕTLIK KOOL HARIDUSFESTIVAL 12.10.2017

12.10.2017 Haapsalu kutsehariduskeskuses toimunud haridusfestivalil kuulutati välja konkursi "Õppimine on põnev" võitjad.  Mooste Mõisakooli kohvikuprojekt pälvis II koha ja 250 eurot auhinnaraha kategoorias „Parim koostöö partneriga“. Lisaks on Mooste Mõisakool nüüd ametlikult ettevõtlik kool. 

Aitäh kõigile õpilastele, lapsevanematele ja õpetajatele! 

Vaata kõiki pilte siit.

Loe lisaks: Põlvamaa ettevõtlikud koolid said kvaliteeditunnused (Lõunaleht, 13.10.2017)

KÕRVITSATOITUDE RETSEPTIVÕISTLUS!

Ootame kuni 20. oktoobrini ilusasti kujundatud kõrvitsatoitude retsepte. Retsept peab olema käsitsi kirjutatud A4 või A3 paberile. Hindamisel lähevad arvesse: ilus käekiri, retsepti kujundus, lisatud joonistused, retsepti omanäolisus. Retsepte leiad näiteks lehekülgedelt https://perenaine.ee/, http://nami-nami.ee/, http://toidutare.ee/

4. KLASSIDE ETTELUGEMISVÕISTLUS "KÕIK ON KÕIGE TARGEMAD" 11.10.2017

Mooste Mõisakooli esindas 4. klassi õpilane Luisa Koor, kes luges A.Kivirähki raamatust "Karneval ja kartulisalat" lugu "Paks kustukumm". 

LIIKLUSKONVERENTS MAANTEEMUUSEUMIS 11.10.2017

3. klassi õpilased Kadi-Liis, Emmaliisa, Mia Annabel ja Liisa osalesid Eesti Maanteemuuseumis liikluskonverentsil. Konverentsi põhieesmägiks oli ohutuse väärtustamine ning liiklusalaste teadmiste täiendamine. Avasõnad ütlesid muuseumi juhataja Kadri Valner ja Põlva maavanem Igor Taro. Järgnesid põnevad ettekanded Lõuna Politseiprefektuuri spetsialistidelt. Seejärel täiendasid õpilased oma teadmisi erinevates töötubades ja õpipesades. Päev oli põnev ja meeleolukas, tüdrukud ise väga rahulolevad.

ÕPETAJATE PÄEV 05.10.2017

Neljapäeval tähistasime koolis õpetajate päeva.

Tunde andsid traditsiooniliselt 9. klassi õpilased, kes hommikul tunnustasid personaalse medaliga kõiki  õpetajaid.

Koolipäev oli kella 12ks läbi, bussilapsed said minna noortekeskusesse, kus neid ootas Paula, et üheskoos midagi põnevat ette võtta. Õpetajad sõitsid kell 12.00 ühiselt Põlva Gümnaasiumisse, et tutvuda uue kooli ja sealsete inimeste ning õppimisvõimalustega.

Oli väga vahva ja südamlik päev!

Aitäh, 9. klass ja õpetaja Laine!

Kõik pildid leiad siit.  

KÕNDIMISNÄDALAD 18.09-01.10.2017

Kõndimisnädalad moostes meelitasid õue ka koeraimaga (Õpetajate Leht, 11.10.2017). 

PÕLVA VALLA ÕPILASTE LOOVUSE ARENGU KONVERENTS 26.09.2017 

26.09.2017 toimus Põlva Koolis esmakordselt konverents, kus tulid ettekandmisele 2016/2017 õppeaasta 8. klassi õpilaste parimad loovtööd. Mooste Mõisakooli esindas Anabell Tenno 8. klassi ühistööga "Jõulupidu Mooste Põhikoolis". Ettekandeid loovtöödest käisid kuulamas ka praegused kaheksandikud, kellel see mahukas ja huvitav töö sellel õppeaastal ees seisab. Inspireerivaid ideid jagus konverentsil küllaga - näiteks tooli ja diivani restaureermine, Vana Kreeka mõõga XIPHOS valmistamine, raamatu kirjutamine, jaapani koomiksi loomine, kehakoorija valmistamine, laulu ja muusikapala kirjutamine ning muusikavideole seade tegemine (https://youtu.be/RKFHNlyZDpc). Lisaks anti konverentsil noortele näpunäiteid ka juhendaja valimise ning loovtöö vormistamise osas.

Fotode autor: Merlin Kirbits

LILLESEADEVÕISTLUS "KUI LILLED TANTSIVAD" 22.09.2017

Reedel, 22. septembril toimus Mooste kultuurimajas laste maakondlik lilleseadevõistlus teemal "Kui lilled tantsivad". Meie õpilased olid seal tublid:

vanuseaste 1.- 4. klass II koht Hanna- Marii;

vanuseaste 5.-7. klass II koht Aulike;

vanuseaste 8- 9. klass I koht Iren ja II koht Astrid.

Fotode autor: Maret Aruoja.

KONKURSS "ÕPPIMINE ON PÕNEV!" 

Meie kooli kohvikuprojekt õpetaja Kadi Õunapi eestvedamisel on jõudnud finaalvõistlusele ja üks kolmest nominendist üle-eestilisel edulugude konkursil „Õppimine on põnev!“

Võistleme kategoorias „Parim koostöö partneriga“

Nominendid: 

Mooste Mõisakool – Õpilaskohvikud Mooste mõisas;

Kiviõli I Keskkool – Unistuste jooks;

Koeru Keskkool – Mõttetalgud.

Võitjad selguvad publiku ja žürii kombineeritud arvamuse tulemusena juba 12. oktoobril Haridusfestivalil Haapsalu kutsehariduskeskuses.

Loe lisaks siit

MOOSTE MÕISAKOOLI LASTEVANEMATE KOOSOLEK 21.09.2017 KELL 18.00 

Päevakord: 

  • eelmise õppeaasta kokkuvõte 
  • plaanid uueks õppeaastaks - direktor Ave Kikas
  • hoolekogu esimehe sõnavõtt - Raivo Sildoja
  • uue hoolekogu valimine
  • kohapeal algatatud küsimused

Uue hoolekogu koosseisu valiti:

Raivo Sildoja

Jane Arusoo 

Triinu Koor

Taivo Molok

Kristi Zolgo

Üldkoosolekule järgnesid klassikoosolekud.

ESIMENE SEPTEMBER 01.09.2017 KELL 09.00

Veel silmanurgast säratab
september kollast päikest.
"Nüüd kooli! Kooli!" äratab
ta iga suurt ja väikest.

Kooliaasta avaaktus on 1. septembril kell 9.00 kooli saalis. 

Sellele järgneb ühispildi tegemine õues ja seejärel klassijuhataja tund.

Esimese septembri pildid.