"Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis munamägi..."

Eile, 7. oktoobril osales mõisakooli õpilane Kaur Habo üleriigilise 4. klasside võistulugemise “Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis Munamägi…” Põlvamaa eelvoorus. 2020. aasta on kuulutatud rahvajutu aastaks ja nii tuli tänavustel võistlejatel ette lugeda üks muistend. Õpilased lugesid ammustest aegadest pärit põnevaid lugusid sellest, kuidas miski tekkis, oma nime või välimuse sai. Üritus toimus Põlva keskraamatukogus. Võistlusel osalemisel olid kindlad reegid: teksti ettelugemiseks ei tohtinud kulutada üle 3 minuti, samuti paluti võimalusel lugeda raamatust, mitte paberilehelt. Esinejaid hindas neljaliikmeline žürii. Enne võitjate väljakuulutamist juhiti tähelepanu iga avaliku esinemise juures olulisele: * alati tuleb enne esinemist teretada; * oluline on kõik sõnad korralikult välja hääldada;* lausete lõpud peavad olema selgelt eristatavad, mitte kogu tekst ühes jorus.Kõik osalejad olid tublid ja julged ning korralikult ette valmistunud. Kaur luges “Eesti muistendite kuldraamatust” lugu “Kuidas Eestimaa kokku pressiti” ning sai igati hästi ja väärikalt meie mõisakooli esindamisega hakkama. Kõik osalejad said auhinnaks diplomi, šokolaadi ning vabalt valitud noorteraamatu. Kauri juhendas õpetaja Kadi, toetas ja aitas ka õpetaja Piret. Suureks abiks ja toeks olid Kauri vanemad, kes oma last aitasid ja toetasid ning võistluseks ette aitasid valmistada. Aitäh!Üritus oli igati arendav ja huvitav, rahule jäid nii Kaur ise kui ka õpetaja.