Esimene trimester lõppes karnevali ja diskoga

Viimasel neljapäeval 21. novembril enne esimese trimestri lõppu toimus Mooste kultuurimajas traditsiooniline karneval ja disko. Üritusel oli kohal üle 80 väga veidra väljanägemisega tegelast.

Välisuksest sai sisse läbi seebimullide ning juba koridoris said kõik soovijad endale suhkruvati tuti. Kes oma ägedat kostüümi jäädvustada tahtis, suundus toredasse fotonurka. Huvilistele oli avatud ka kaardimängude laud, kus sai oma oskusi ja õnne proovile panna.

Kuna sissepääs lunastati seekord erinevate näksidega, siis ühine suupistelaud täitus nagu võluväel. Saali nurgas oli ka veidi eraldatud ning rahulikum puhkenurk, kus sai kott-toolidel tantsimisest ja jooksmisest jalgu puhata.

Keda aga huvitas oma tuleviku nägemine, sai istuda maha ennustaja laua taha. Korraldajate meeskond viis läbi põnevaid mänge, korraldas tantsu- ja kendama-võistluse ning parima kostüümi valimise. Põnevaid auhindu jagus kõikidele võitjatele.

Karnevali oli lahe korraldada. Saime sõpradega koos olla  ning põnevaid asju välja mõelda. Tore oli ka see, et kogu kuues ja seitsmes klass aitas, kuidas sai. Äge oli, et seekordne karneval sai teistsugune kui eelmistel aastatel. Meie jäime väga rahule!

 6. klass

 

Lastepäeval tehti tsirkust

Täna 20. novembril on rahvusvaheline lastepäev, mis sai alguse juba 1959. aastal, kui võeti vastu lapse õiguste deklaratsioon. Meie koolis tähistasid 1.- 3. klass lastepäeva Mooste kultuurimajas vaadates tsirkusestuudio Folie etendatavat lühendatud lastelavastust "Lagrits ja Sidrunid". Tegemist on koomilise akrobaatilise etteastega, mis on põimitud tsirkuse elementidega. Pärast etendust osalesid lapsed töötoas, kus õpetati ise akrobaatikanumbreid tegema. Oli humoorikas ja lõbus päev!

 
 

Politseinikud tulid külla

Täna 13. novembril tutvustasid noorsoopolitseinik Aliis Udrase eestvedamisel Eesti Politsei erinevad ametnikud meie koolis oma varustust. Kohal oli ka meie enda vilistlasest patrullpolitseinik Helander Vist. Saime teada, milline näeb välja kiirreageerija oma täisvormis, mis kaalub hinnanguliselt üle 25 kg. Ainult osa sellest ehk vesti ja kiivrit said soovijad ka ise proovida ning selgus, et võttis ikka jalad pehmeks küll sellise raskuse kandmine. Märulipolitseinik demonstreeris lausa teise politseiniku rünnakule vastu seismist. Ka seda, kuidas on olla ründaja või rünnatav, said õpilased ise omal nahal järele katsetada. Lisaks saime näha tulirelvaga võrdusustatud elektrišokirelva taserit ning uurida politsei käsutuses olevaid tulirelvi.
Kolmanda klassi lapsed arvasid politsei külaskäigust nii: " Neil on väga rasked riided!", "Saime kilpi peksta!", "Oli lahe, et saime kõiki asju katsuda ja proovida!", "Politseinike kaklus oli äge!", "Saime relvi ja käeraudu hoida!", "Neil on ilusad riided!", "Nad on nii ägedad, et tahan ise ka politseinikuna töötada!" Aitäh politseinikele oma varustuse tutvustamise eest! Oli põnev!

 

Ernesto küülikud

Meie koolinädal lõppes 1.-5. klassi teatrisõpradele meeleolukalt. Käisime reedel 8. novembril Põlva kultuurikeskuses vaatamas teatri Must Kast etendust "Ernesto küülikud". Lugu oli dramatiseeritud Piret Raua samanimelise raamatu järgi ning pakkus lusti nii suurtele kui väikestele. Nii tore, et meie kooli õpilaste seas on nii palju teatrihuvilisi: saali 80st kohast lausa 54 kohta hõivasime meie! Etenduse muutis kindlasti põnevaks hoopis teistsugune lava ja saal. Kogu publik istus justkui suures tsirkusetelgis ja kogu etendus käis otse pealtvaatajate nina all ja kohati lausa publiku keskel. Suur tänu Mustale Kastile, kes tuli Tartust Põlvamaa lastele rõõmu ja elamusi pakkuma!

 

Elu ilma elektrita

Koolivaheaja viimasel päeval  kadus Mooste piirkonnast mitmeks päevaks elekter. Sellega seoses oli meil kolm koduõppepäeva ja kaks koolipäeva toimusid Põlva koolis. Esialgu tundus elu küünalvalgel hubane, aga siis said kõik akud tühjaks ning külmkapis läks söök halvaks. Ei saanud enam tualetti kasutada ega ka pesemas käia. Toad olid täiesti külmad.

Kuna internet ja kohati ka mobiilside olid kadunud, siis saime korraliku võõrutusravi nutimaailmast. Tüdrukud sisustasid oma aega värviraamatute värvimisega.  Poisid käisid Ahjal peol—seal oli elekter olemas. Kui isegi akupangad olid juba tühjaks saanud, siis sõitsime linna, et elektrit “varastada”.

Seoses eletrikatkestusega olid Mooste poes suured kahjud. Ka kodus hakkasid talvevarud ülesse sulama. Maigu kuuri katus lendas tormiga minema ning kuur oli viltu. Maik läks hommikul kella kuue ajal rolleriga tormikahjusid üle vaatama. Kuna puud olid teede peal, siis ta pidi vahepeal mööda põldu sõitma.

Üldse nägi Mooste väga trööstitu välja, igal pool vedelesid oksad ja puud. Õhtuti olid aknad pimedad nagu mahajäätud külas. Paljud pered “põgenesid” sõprade ning sugulaste juurde. Kui elektri tootmiseks lõpuks generaatorid toodi, siis need mürisesid öö otsa.

Pärast kolmepäevast koduõpet sõitis aga kogu koolipere bussidega Põlvasse Lina tänava koolimajja. Seal toimusid ühine Halloweeni kostüümipäev ning kendama-võistlused, mille võitis meie Kaspar.

Põlva koolis oli väga armas söökla ning ülihead toidud.  Koridorides olid inspireerivad mõtteterad.  Kool ise oli veidi väsinud ning aknalinke ei olnud. Lootsime, et kohtume teises koolis ka endavanuste noortega, aga seal olid ainult väiksemad. Oli põnev ja kogemusterohke nädal.

 9. klass

 

 

Hooliva klassi laager Kloogarannal

Meie kool osaleb SA Archimedese noorteagentuuri programmis Hooliv klass, mille eesmärk on soodustada hooliva meeskonna kujunemist 6-7. klassides. Seoses sellega viibisid meie kuuendikud ja seitsmendikud 30. - 31. oktoobril kahepäevases laagris Kloogarannal.

Viisime seal läbi erinevaid "katseid" hoolivuse ja meeskonnatöö uurimiseks nii toas kui õues. Tuli ette olukordi, kus pandi usaldus proovile ning tuli ennast ületada. "Katsete" tulemused olid aga positiivsed, sest leidsime oma klassist teiste märkamist, tähelepanelikkust, kuulamist, arvestamist, toetamist, usaldust ning palju muud hoolivat. Olid toredad ja teistmoodi kaks koolipäeva!

 

Lugemisvõistlus "Heal meelel ja ilusal keelel"

Eestis tähistatakse ettelugemise päeva alates 1994. aastast ja 19. oktoobril toimus 14. korda suur üle-eestiline lugemisvõistlus. Sel aastal oli päeva teemaks „Heal meelel ja ilusal keelel“. Täna kogunesid Eesti Lastekirjanduse Keskusesse võistulugemisele Eesti maakondade ning Tallinna ja Tartu 4. klasside parimad ettelugejad. Põlvamaad esindas vapralt meie mõisakooli Siim Raik. Laste esinemist hindas kolmeliikmeline žürii: kirjanik Sulev Oll, Lastemuuseum Miiamilla juhataja Jane Meresmaa-Roos ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone. Siimule elasid kaasa vanem vend Joosep ja isa Tiit ning õpetaja Karin, kes on ka fotode autoriks. Oleme Siimu üle väga uhked!

 

Üle-eestiline ettevõtlusnädal meie koolis

Sel aastal tähistasime 7.-13. oktoobrini kestnud üle-eestilist ettevõtlusnädalat koolis eriti lennukalt. Teist aastat õpitakse meil algklassides ettevõtlust ja 5. klassis majandusõpet. Et õpe oleks huvitavam ja rohkem seotud päriseluga, said kõik algklassid külastada mõnd meie ägedat kohalikku ettevõtet ja uurida neid vedavatelt inimestelt, kuidas üks ettevõte toimib, milliseid töid seal tehakse ja palju muud.

1. klass külastas Sireli Talu villakoda, 2. klass Mooste kohvikut ning 3. klass Taaskasutuskoda. Õpilased ja õpetaja jäid käikudega väga rahule ning arvasid, et järgmisel aastal tuleb kindlasti uuesti minna. 3. klassi Kauri mõtted ettevõtte külastamisest olid järgmised: „Mulle meeldis koos klassikaaslastega olla. Tore oli teada saada, kuidas Taaskasutuskoda alguse sai.“ Ettevõtlusõpetaja Annemari Markvardtile meeldis, et külastuse käigus leiti koos kojas toimetava Piret Parmiga vastused mitmele tunnis käsitletud küsimusele.

5. klassile rääkisid majandusõppe tunni raames Nils-Naatan Kaivo ja Tuuli Ermel Sireli Talu villakoja tegemistest ja arengust ning jagasid oma ettevõtjateks saamise lugu. Majandusõpetaja Külli Libliku arvates oli tegu igati huvitava tunniga: „Mulle meeldis, et Tuuli ja Nils sidusid oma ettekande õppeainetega. Nad rääkisid oma soovidest areneda ja sellega seoses õppimise vajalikkusest. Isegi kooli ajal mittevajalikuna tundunud füüsikat ning keemiat on neil oma äris vaja läinud, rääkimata matemaatikast, ilma milleta ei saa. Ka oli juttu suhtlemisest, võõrkeeltest ja õigekirjast.“ Uku 5. klassist arvas aga nii: „Mulle meeldis väga, kuna saime majanduse teemal huvitavat infot. Sain teada, et ettevõtte loomine pole sugugi kerge. Järgmisel aastal oleksin huvitatud sarnasest programmist.“

Juba teist aastat osaleme ka algatuses Minu Lugu, mis viib kokku erinevad ettevõtjad kogu Eestist ja 9.-12. klasside õpilased. Algatuses osalevad ettevõtjad räägivad oma kujunemislugu ja olulisimaid õppetunde sel teel, inspireerides niimoodi õpilasi ka ise ettevõtlikud olema. Sel aastal jutustas meie 8.-9. klassi õpilastele oma lugu Triin Peips OÜ Ökopesast. Õpilastele meeldis ettevõtja vaba ja mõnus suhtlemisstiil ning nad said teada nii mõndagi uut ja huvitavat.

Lisaks osalesid 8. ja 9. klassi õpilased õpetaja Külli juhendamisel vabariiklikus ettevõtlusnädala veebiviktoriinis Creatlon.

Oli tore ja tegus nädal! Uute ettevõtmisteni! Ja tuhat tänu kõigile meid võõrustanud ettevõtetele ning Triinule, Tuulile, Nilsile! Ilma teieta meie plaanidest asja poleks saanud 

 

Haridusfestival Paides

17. oktoobril osalesid meie kooli esindajad kaheksandast ja üheksandast klassist Ettevõtlike koolide haridusfestivalil Paides. Osalesime erinevates töötubades, kuulasime inspireerivat Roland Tokkot, tutvusime Edulugude konkursi finalistide lugudega ning nautisime rokkbändi Õpsid. Oli vahva päev!

 

Esimene kooliaste tutvus Põlva Keskraamatukoguga

14. oktoobril külastasid 1.-3. klassi õpilased Põlva Keskraamatukogu. Õpilastele tutvustati raamatukogu, räägiti raamatute laenutamisest, loeti ette lugu jäätisepaberist ning mängiti tähemängu. Kõik soovijad said käes hoida raamatukogu kõige suuremat ja kõige pisemat raamatut. Meile tutvustati ka Põlva raamatukogu kõige vanemat lasteraamatut.
Oli väga meeleolukas esmaspäev raamatukogus. Lugemine on vahva!

 
 
 

Maastikukunsti fotonäitus kooli saalis

Ühel imelise sügisilmaga septembrinädalal toimusid 4.-9. klassi kunstitunnid mõisapargis. Lapsed lõid maastikukunsti teoseid ning said oma tööd ka peegelkaameraga jäädvustada. Tänaseks on tehtud fotod jõudnud mõisasaali fotonäitusele. Olete kõik oodatud vaatama ja nautima!

 

Loovuse arengu konverents Põlva koolis

Kaheksandikud koos Aulikesega 9. klassist osalesid õpilaste loovuse arengu konverentsil Põlva koolis. Aulike tegi ettekande oma eelmise aasta loovtööst. Tutvuti ka Põlva koolimaja ruumidega, käidi uuenenud raamatukogus ning vastvalminud uurimislaboris. Seejärel said õpilased vaba aja ning hiljem vaadati koos 7. ja 9. klassiga Rakvere Teatri etendust ’’See kõik on tema’’.

Näidendis tegi ema oma poja mõistmiseks ja tema hingeelule lähemale pääsemiseks Facebook'i libakonto. Poiss aga armus ema väljamõeldud tüdrukusse. Etendus tõi tugevalt esile siira ja avameelse suhtluse vajalikkuse üksteise mõistmiseks. Samuti puudutas sotsiaalmeedia varjukülgi.

 

Meie neljandik Siim võitis maakondliku ettelugemisvõistluse

Põlva Keskraamatukogus toimunud maakondlikul neljandate klasside ettelugemisvõistlusel 9. oktoobril saavutas esimese koha meie Siim. Ettekandmisel oli humoorikas eesti rahvajutt. Võitja pääses edasi vabariiklikule finaalvõistlusele, mis toimus järgmisel laupäeval Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas. Juhendas õpetaja Kadi.

 

Õpetajate päev möödus positiivsete märkamiste tähe all

Tahan saada sama targaks nagu õpetaja,

et mind pahad poisid kardaks koolis kogu aja.

Tahan olla sama kena nagu õpetaja,
et mind lapsed imetlema peaksid kogu aja.
Tahan olla sama pikk ka nagu õpetaja,
et mul kikivarvul ikka seista poleks vaja.
Ja et põrand rõõmsalt naksuks klassis kogu aja,
tahan saada sama paksuks nagu õpetaja!

Meie kooli õpetajate päev algas saalis, kus neljas klass esitas lühistseene koolitundidest. Seejärel lugesid üheksandikud vande ning said endale nimesildid. Saalist suundusid värsked õpetajad innukalt tunde andma ning kogenumad kogunesid pesaklassi kaetud laua taha. Õpetajad said kingituseks kalendrid, mis tuletasid meelde, et aega on alati kõikide jaoks ühepalju. Lisaks veel teravad pliiatsid (nagu nad isegi on), mida saab nüristumise korral õppejuhi juures teravdamas käia. Seejärel tegid õpetajad valmis "positiivsete märkamiste lilled", kuhu igaühe kohta sai midagi ilusat kirjutada.
Üheksandike poolt õpetajatele antud tunnis joonistasid õpetajad pildi sellest, mis ametit nad peaksid, kui nad õpetajad ei oleks.
Koolipäeva lõpetas klaverikontsert aulas ning noorte õpetajate tänamine. Seejärel liikusid päris õpetajad koolimajast Kuristale Jaago käsitöötallu, kus perenaine Inga juhendamisel valmisid vahvad mummulised kruusid.
Nüüd on õpetajatel kruusid, mida täita ja täis hoida 
Osa õpetajaid koos õpilastega pani päevale punkti Friday Night Run'il Tartus.

 
 

Õpilasesinduse uueks presidendiks valiti Kati Soomets

Õpilasesinduse presidendivalimistel andis oma hääle 99 õpilast. Valimistulemused olid väga tasavägised. Presidendiks sai endine asepresident Kati Soomets 51 häälega, asepresidendiks Aulike Apalev 47 häälega. Palju õnne ja tegusat aastat, Kati!

 

Matkapäevad toimusid sellel aastal suurepäraste sügisilmadega

25. ja 27. septembril toimusid meie koolis matkapäevad. Kolmapäeval matkasid 1.-3. klass Mooste asula vahel, reedel matkasid 4.-8. klass Moostest Rasinale. Matkateele jäid punktid, kus ootasid ees erinevad ülesanded. Ilm oli looduses liikumiseks suurepärane ja tuju hea! Rasinal külastasime looduskeskust, sõime kaasa võetud toitu ning jagasime kõigile auhindu. Matkapäeva korraldasid meie tublid üheksandikud koos klassijuhatajaga.

 
 

Maailmakoristuspäeval andsime ka meie oma panuse

21. septembril koristasid oma maad miljonid inimesed vähemalt 160 riigis. Oma panuse andsime ka meie. 16. septembril koristasid Moostes meie 1. ja 6. klassi õpilased ning 18. septembril 9. klassi õpilased. Hea meel on selle üle, et saime jälle mõned piirkonnad puhtamaks, kurvaks aga tegi ligi 200 liitri jagu prügi, mida kokku korjasime. Hoidkem maad, kus elame!

 

Lastevanemate koosolekul tutvustati KiVa programmi

Alates sellest õppeaastast rakendame Mooste mõisakoolis KiVa programmi. Juba mõnda aega on meie huviorbiiti sattunud mitmed erinevad programmid, mis toetavad ning arendavad õpilaste sotsiaalseid oskusi ja omavahelisi positiivseid suhteid.

Pika uurimise ja kaalumise tulemusel otsustasime KiVa kasuks, eelkõige just  programmi tõenduspõhisuse ja jätkusuutlikkuse tõttu. Meie jaoks on oluline, et kõik, mida me koolis teeme, toetaks meie väärtusi ja aitaks hoida juba olemasolevat positiivset õhkkonda koolimajas. Esimese sammu tegime juba üle-eelmisel õppeaastal, kui hakkasime välja töötama Mooste mõisakooli uut õppekava, kuhu koos mitme uue õppeainega sai juurde lisatud ka väärtuskasvatuse ja suhtlemisõpetuse tunnid. Seega Kiva programm täiendab seda, mida me juba lastele varasemalt oleme õpetanud.

Mis asi see KiVa õigupoolest on? Programmi kodulehel on kirjas nii: „ KiVa on koolidele suunatud kiusamise vähendamise programm, mis sisaldab tegevusi ja juhendeid nii kiusamise ennetamiseks kui kiusujuhtumite lahendamiseks.“ Meie tähelepanu päädis just sõna „ennetama“, sest mis saab olla veel parem,  kui teadlikuid valikuid ja otsuseid tegevad õpilased, kes tunnevad ennast hästi ja turvaliselt.

Sellest õppeaastast on meie tunniplaanides sees KiVa tunnid, mis toimuvad 1. -7. klassis. Samas ei jää ilma ka vanemad klassid, kelle tungival soovil toimuvad KiVa tutvustavad tunnid ka neile.  Esimeste tundide põhjal võib öelda, et õpilastele need meeldivad, kuna teadmisi saab omandada läbi mitmesuguste harjutuste. Samuti on positiivselt meelestatud kogu koolipersonal. Igal vahetunnil on näha koridorides ringi kõndivaid õpetajaid, kes paistavad silma tänu KiVa kollastele vestidele. Sellel nädalal toimunud  üldkoosolekul viisime programmi sisu ja eesmärkidega kurssi ka  lapsevanemad.  Öökapi lugemiseks on neil alates teisipäevast „KiVa miniõpik lapsevanematele“.

Oleme hakkamist täis ja valmis rakendama kõike põnevat, mida KiVa programm meile pakub.

Head kiusamisvaba kooli kõigile!

 
 

Alustasime uut õppeaastat piduliku aktuse ja ühise koogisöömisega 2. septembril

Meie koolipere alustas esmaspäeval uut aastat piduliku aktusega. Alustuseks pakuti kooli fuajees kõigile kooki. Seejärel võtsime rõõmuga vastu neliteist esimese klassi ja üksteist suuremate klasside uut õpilast. Alustame sellel aastal 104 õpilasega. Kooliaasta alguse puhul käis meid tervitamas ka abivallavanem Janika Usin. Õpetajate ja õpilaste esindajad ning direktor Ave Kikas kirjutasid alla koolirahu lepingule. Tunnustasime aasta õpetajaid ning tervitasime alustavaid õpetajaid. Aktusel kostitasid meid muusikaliste paladega tütarlasteansambel ja rahvamuusikakooli õpilased. Seejärel kogunes personal ühisele lõunale. 

 

Ootame uut õppeaastat põnevusega

Kui pihlakad puudel punaseks saavad ja kombainid juba viljapõldudel usinalt toimetavad, siis on selge, et varsti ta algab. Uus kooliaasta.

Õpilased, õpetajad ja lapsevanemad tunnevad seda elevust ja ootust, mis käib kaasas iga uue algusega. Isegi, kui alustatakse juba mitmendat korda samas majas kooliteed, siis päris samamoodi ei alga ükski aasta, nii nagu päris samamoodi ei lähe koolis mööda mitte ükski päev.

Käesoleval sügisel alustavad Mooste Mõisakoolis täitsa esimest korda oma kooliteed 14 õpilast. Lisaks neile esimese klassi õpilastele alustavad meil õppimist seekord lausa 11 uut õpilast ka muudes klassides. Koolis kokku on käesoleval õppeaastal 104 õpilast ja neist 25 saavad uute õppuritena oma õpilaspileti kätte kooliaasta avaaktusel. Mõned neist on erinevatel põhjustel vahepeal muudes koolides õppinud ja nüüd oma kodukooli tagasi tahtnud tulla.

Ka üks uus õpetaja on selline, kes on Moostes juba üheksa aasta koolis käinud, aga alustab sügisel uuena. Uue õpetajana nimelt. Meie enda kooli vilistlane Piret Pütsep alustab oma õpetajateed kolmanda klassi õpetajana tuttavas kodukoolis. Oleme selle üle rõõmsad ja usume, et ainult headesse koolidesse tahetakse tagasi tulla. Õpetaja Piret on oma sooja oleku, põhjalikkuse ja süvenemisoskusega väga oodatud ja tore täiendus meie kooliperes.

Kokku töötab nüüd meie õpetajate hulgas juba neli oma kooli vilistlast, kes mõisakooli lippu kõrgel hoiavad ja seisavad elu jätkumise eest maal.

Uus inglise keele õpetaja Hardi Rosumovski liitub meiega läbi Noored Kooli programmi ja tõi kooliellu juba kevadel palju elevust, kui veetis ühe proovipäeva koolipere liikmena. Tema julged ideed, säravad silmad ning tegutsemislust teevad koolielu kindlasti lõbusamaks ja õppimise põnevamaks. Väga hea meel on näha, et noored meesõpetajad tahavad maale tööle tulla ning noorte õpetamise ja arendamise läbi maailma paremaks muuta.

Mooste kool on juba paar viimast aastal tegutsenud Alustavat Õpetajat Toetava Koolina ja sel õppeaastal ongi kaks uut õpetajat, kes kooliperega liituvad, mõlemad päriselt oma õpetajateed alustamas. Püüame neile Alustavat Õpetajat Toetava Kooli põhimõtteid ja tõekspidamisi järgides parimal moel toeks olla ning sisseelamise võimalikult sujuvaks teha.

Eelmisel õppeaastal alustasime uuendatud õppekavaga ja lisaks riikliku õppekava õppeainetele olid tunniplaanis esimest korda meie kooli eripära rõhutavate õppeainetena ettevõtlus ja majandus, sest oleme alates 2017. aasta sügisest Ettevõtliku Kooli standarditele vastav kool ja muuhulgas ka oma õpilaskohviku projektiga auhindu võitnud. Õppekavva lisandus veel rahvatants 1.-3. klassile, teisele kooliastmele mõisakultuur, mis sisaldab kodulugu, looduse tundmist ning kombeõpetust. Lisandusid ka väärtuskasvatus ning suhtlemisõpetus, mis toetavad 21. sajandil vajaminevaid oskusi ja noorte kujunemist õnnelikuks ning elus hästi hakkama saavaks inimeseks. Ka draamaõpe toimus esimest korda eraldi tunnina ja neljas klass sai võimaluse oma suhtlemis- ja esinemisoskust arendada. Ka ühiselt musitseerimise ja mõisameene valmistamise tunnid mahtusid tunniplaani. Õppekava muudatused tegid elu põnevamaks.

Käesoleval õppeaastal oleme uuendamas kooli hindamisjuhendit. Soovime, et hindamine päriselt toetaks õpilase arengut ja seetõttu oleme valmis mõnel juhul isegi hindest loobuma, peaasi, et õppimise rõõm ja uhkus saavutatu üle jääks meelde. Avastamis- ja õppimislusti on Mooste kooli õpilastes palju. Pealehakkamist ja tegutsemisjulgust ka. Eelmise õppeaasta kevadel sai teoks meie õpilasesinduse eestvedamisel kõiki maakonna koole kaasanud suur Noorte Inspiratsioonipäev Mooste Folgikojas, mille noored algusest lõpuni ise korraldasid ja läbi viisid.

Käesoleval õppeaastal ootab meid ees kaks suurt uut projekti, mis meie koolielu päris kõvasti mõjutavad. Kevadel liitusime Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmiga. Soovime, et iga koolipere liige tunneks ennast koolis turvaliselt ja hästi, et meie empaatiavõime suureneks ja oskaksime üksteist rohkem toetada, siis sujub ka õppetöö paremini. KiVa-tiimidele mõeldud kahepäevane baaskoolitus tehti läbi kevadel. Augustis toimus ühepäevane koolitus kõigile õpetajatele ning kahepäevane ülevabariigiline KiVa suvekool, kus osalesid mõisakoolist seitse aktiivset õpetajat. Septembris algavad tegevused õpilaste jaoks ning anname ülevaate lastevanematele programmi tegevusest.

Teiseks on Mooste kool praeguseks liitunud Digikiirendi arenguprogrammiga, mille eesmärk on toetada koolimeeskonda tehnoloogia kaasamisel õppetöösse ja soodustada nii õpilaste digipädevuste arengut kui suunata kooliperet digivahendeid igapäevases õppetöös aktiivsemalt kasutama. Pool õppeaastat vältavasse koolitusprogrammi on kaasatud kogu kooli õpetajaskond. Kool saab kasulikku haridustehnoloogilist nõu ja tuge õppetöö kaasaegsemaks muutmisel. Digikiirendi programmi viib ellu Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ning seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Mooste Mõisakool on jätkuvalt ka Tervist Edendav Kool ja juba on meil sügiseks planeeritud nii traditsioonilised matkapäevad kui ka populaarsed kõndimisnädalad, kuhu on olnud aktiivselt kaasatud peale koolipere veel ka kohalik kogukond.

Usume, et saabuv kooliaasta saab olema arendav ja huvitav nii õppuritele kui õpetajatele ja loodame, et lapsevanemad osalevad kooli üritustel sama aktiivselt kui varem ning leiavad aega tulla ka kolmapäeva hommikuti kooli saalis toimuvatesse kogu kooli hommikutundidesse, kus saame ühiselt olulistest asjadest rääkida ja väljakutsetele silma vaadata.

Ootame teid väga ka kooliaasta avaaktusele esmaspäeval, 2. septembril kell 9.30. Kooki ja morssi pakume alates kella üheksast ning aktusele järgnevad klassijuhatajatunnid.

Lisaks õpilastele on ka lapsevanemad, sõbrad, vilistlased ja külalised väga oodatud!

Ilusat ja põnevat õppeaasta algust kõigile!

Ave Kikas

Mooste Mõisakooli direktor