Mis toimub maa all?

4. novembril külastasid 8.-9. klasside õpilased Ida-Virumaal asuvat Eesti kaevandusmuuseumi ja Iisaku vaatetorni. Õpilastel oli võimalik külastada allmaamuuseumi, mis on kaevandusmuuseumi ligitõmbavaim ja põnevaim atraktsioon, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega umbes 1 kilomeeter.Ekskursiooni alguses kehastusime kaevuriteks, pannes pähe kiivrid ning soovi korral selga kaevuri jope.Laskusime maapinnast ligikaudu 8 meetrit allpool asuvatesse kaevanduskäikudesse. Kõndisime kunagiste kaevurite jalajälgedes, saime osa nende igapäevasest tööelust niisketes ja hämarates tingimustes, mõistes seeläbi põlevkivi kaevandamise ja tööstuse toimumise tagamaid ning arengut. Külastasime erinevaid kaevurite maa-aluseid tööpaiku, sõitsime tõelise maa-aluse kaevurirongiga ning tutvusime mitmesuguse maa-aluse tehnika ning kaevandustehnoloogiatega.Peale maa-alust ekskursiooni toimus seiklusmatk-orienteerumine, kus said õpilased oma oskused ja teadmised proovile panna orienteerumises.Aitäh kogenud ning endisele kaevurile, kes meie ekskursiooni juhtis! Oli väga põnev, teadmisterohke ja üllatav õppeprogramm.Tagasiteel külastasime Alutaguse rahvuspargis asuvat Iisaku vaatetorni, mis on Ida-Virumaal kõrguselt teine looduslik koht. 28 meetri kõrguse vaatetornist avaneb vaade isegi Kuremäe kloostri tornidele ja Peipsi järvele.Õppeekskursiooni toimumist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.