Kahjuks ta lõpeb siiski

Lõppenud on eelviimane koolinädal ja õhus on aimata suve: meie mõisakooli õpilased on saanud osa igasugustest põnevatest teistmoodi õppimise päevadest ja väljasõitudest.
Eile käis 1. klass Kiidjärvel läbimas õppeprogrammi "Igal puul on oma lugu". Käidi läbi umbes 2 km pikkune matkarada, mille jooksul tutvuti lähemalt kuuse, männi, tamme ja kasega. Näha ja katsuda sai kõiki nelja puud ning rajal lahendati ka praktilisi ülesandeid uute teadmiste kinnistamiseks. Iga õpilane saatis Ahja jõele ka oma männikoorepaadikese koos salajase südamesooviga. Kuna enne lõunasööki olid õpilastel juba kõhud tühjad, siis söödi isuga jänesekapsast, kuusevõrseid ja sai proovida ka karulauku. Oli igati tore õppekäik, mida juhtis RMK giid Epp, kes ei jäänud ühelegi küsimusele vastust võlgu ja jagas igasugu muidki tarkusi. Tõeliselt huvitav oli uudistada ka Kiidjärve RMK külastuskeskust, kus oli väga lahke pererahvas.
Tegu oli meie traditsioonilise KIKi projekti väljasõiduga, mille jaoks iga-aastaselt väga usinalt kirjutab projekte õpetaja Reet. Koos õpetaja Reedaga käisid samal päeval Tartus zooloogiamuuseumis loomade mitmekesisust uurimas ka 5. ja 7. klassi õpilased.
Täna pidasid õpetaja Sandraga piknikku 1. klassi õpilased väärtuskasvatuse tunnis ning 3. klassi õpilased inglise keele tunnis.
Algklasside õpilased said täna teha tutvust politseitöö ja politseikoera eluga. Politseikoerad aitavad metsast leida kadunud inimesi, otsida narkootikume, kurjategijaid püüda ja palju muud.
4. klass aga külastas koos draamaõpetuse õpetaja Pireti ja klassijuhataja Enega Tartus Vanemuise teatris draamatundi ja Pihlaka kohvikut.
On olnud üks tõeliselt tegus nädal!