Koolivaheajal jõudsid õpilased folgikojas kaks korda kohvikut pidada

Koolivaheaja reedeõhtul pidasime üle pika aja folgikojas õpilaskohvikut. Meie õpilaste ja vanemate ühistööna valminud hõrgutisi sai nautida Kristjan Lüüsi wake-ip comedy't kaema tulnud teatripublik. Kohvikudaamideks olid sedakorda Lily, Marleen, Kayt 5. klassist ja Annaliisa 6. klassist, baristaametit pidas Siim 5. klassist. Sahmimist ja sekeldamist oli algul omajagu: küll ei tulnud arvutamine kohe nii hästi välja, kui oleks tahtnud, või tegi kohvimasin vigureid. Üks leti tagant müümast nõudepesutööle suundunud õpilane ütles nii toredasti: "Ma jäängi nüüd siia nõusid pesema, ma ei pea leti taga sellele pingele vastu." Aga lõpuks sujus kõik kenasti!
Pühapäevasel Pille Pürgi etendusel "Kutse juubeliks!" kostitasid teatripublikut aga õpilased 1. kuni 7. klassini ehk Madli, Loore-Eliise, Kirke, Laas, Kaspar ja Kädi-Loviise. Õpejatest oli toeks õpetaja Kadi, lapsevanematest Anneli ja Tiina, kes olid kolmekesi ka kohvikulaste emad. Anneli lapsi oli tegutsemas kolm, Kadi omi kaks ning Tiinal üks. 

Eks see kohvikus möllamine ongi tegelikult paras väljakutse ja õpetab väga paljusid erinevaid oskusi alates lauakatmisest, viisakast suhtlusest kuni hea stressitaluvuse ja pingeolukorras kiire tegutsemiseni välja. Oleme südamest tänulikud, et tänu SA Mooste Mõisale on meie õpilastel selline suurepärane võimalus niimoodi õppida! Ja oleme nii õnnelikud, et ikka leidub õpilasi ja vanemaid, kes on valmis panustama. Aitäh teile!  

Väga mõnus ja tegus lõpp sai vaheajale küll. Uus õpilaskohvik juba sellel laupäeval!