Mooste mõisakool muutus hirmude kuningriigiks

Kevaditi saavad kõik mõisakooli õpilased osaleda suurel ülekoolilisel omaloomingukonkursil. Igal aastal on uus põnev teema, millest kirjutada-joonistada tuleb. Tänavu sai kogu koolipere konkursiks teemasid pakkuda ning võitjaks osutus 7. klassi Mia Annabel Kesvatera pakutud „Hirmude kuningriik“. Valitud teema lubas fantaasia korralikult lendu lasta ning tõlgendusi, milline üks hirmude kuningriik olla võiks, saabus väga erinevaid. Saabunud töödest panime oma ülakorruse „galeriisse“ üles näituse ja õpilastest ning õpetajatest koosnev žürii valis sealt välja oma lemmikud nii juttude kui piltide hulgast, mille autoreid lõpuaktusel pidulikult autasustasime.

Mõni võistlustöö oli suisa nii hirmutav, et õpetajadki ei julgenud sellest hästi mööda minna. Eriti suuri hirmuvärinaid tekitas 4.-6. klassi arvestuses võidu saanud neljandiku Aleksandra Koori pilt, kus peal koletis Moona, kes hirmutas võluportaali kaudu labürinti sattunud mõisakooli õpilasi. Õnneks Moona sai lõpuks siiski aru, et hea on parem olla ning muutus sõbralikuks ja toredaks. Juttudest parimaks tunnistati Kirke Õunapi lugu Ämbleko kuningriigist, mille elanikeks on laste suurimad hirmud, näiteks ämblikud, maod, klounid ja zombid.

1.-3. klassi arvestuses tunnistati parimaks 3. klassi Mia Kolatsi jutt, kus tegelasteks kuninganna, võluvõimetega lina Kummi ning tütarlaps nimega Päev. Samas vanuseastmes pälvis publiku suurima imetluse 1. klassi Sandra Kullami pilt, millel askeldavad jubeda ämblikke täis puudega ümbritsetud lossi ümber kolmepealised kummitused, suuretiivalised nahkhiired ja mustanahalised ükssarvikud.

7.-9. klassi võidujoonistuseks valiti pilt zombilossist põgenevast Adriennest, joonistuse autoriks Liisa Vassil 7. klassist ning parimaks jutuks 7. klassi õpilase Karoliine Gulki tõeline aasiapäraste mõjutustega seiklusjutt Osore kuningriigist, kus pole päikest, kuud ega tähti, on vaid pimedus ja ohud igal pool.

Kuigi selleaastane teema tundub väga sünge, jäi paljudes lugudes lõpuks siiski kõlama positiivne noot. Mitmed lood rääkisid sellest, et hirmude kuningriigi loob igaüks ise oma peas ning oma hirmudele vastu astumine muudab kuningriigi üha väiksemaks ja väiksemaks, kuni see lõpuks hääbub. Me ise oleme oma saatuse sepad ja valime elu, millist elada tahame.

„Hirmude kuningriigi“ näitus jääb avatuks terveks suveks. Uuel kevadel tuleb aga juba uus ja huvitav konkurss!

Selleaastased parimad vanuseastmete kaupa:

1.-3. klassi joonistused:

I koht: Sandra Kullam, 1. klass;

II koht: Kärt Madisson, 3. klass;

III koht: Madli Õunap, 2. klass.

1.-3. klassi jutud:

I koht: Mia Kolats, 3. klass;

II koht: Jan Prost, 2. klass;

III koht: Ailika Annok, 3. klass.

4.-6. klassi joonistused:

I koht: Aleksandra Koor, 4. klass;

II koht: Lauri Kukk, 4. klass;

III koht: Marleen Rammul, 6. klass.

4.-6. klassi jutud:

I koht: Kirke Õunap, 4. klass;

II koht: Mattias Kottisse, 4. klass;

III koht: Eliise Miitel, 5. klass.

7.-9. klassi joonistused:

I koht: Liisa Vassil, 7. klass;

II koht: Kadi-Liis Kello, 7. klass;

III koht: Karoliine Gulk, 7. klass.

7.-9. klassi jutud:

I koht: Karoliine Gulk, 7. klass;

II koht: Kadi-Liis Kello, 7. klass;

III koht: Ken-Marthen Kink, 9. klass.