Õpilased kehastusid üheks õhtuks ettevõtjateks

Täna õhtul said 17 meie 4.-6. klassi õpilast osa Põlvamaa arenduskeskuse vahvast projektist “Põlvamaa ettevõtlike noorte sügiskool”. Õpilasi koolitasid Liis Tenno ja Evelin Rätsep Ettevõtluskülast.

Sügiskooli viie tunni sisse mahtus palju tegevusi: esmalt arutleti, kes on üldse ettevõtjad ja mida nad teevad, seejärel pidid meeskonnad tutvustama oma äriideid ja valima edasiarendamiseks välja ühe toote. Üheskoos mõeldi, kes võiks olla nende firma klientideks, mida on vaja toote tootmiseks, milline võiks olla ettevõtte nimi ja logo. Tegeldi reklaamiga, müüdi üksteisele oma kujuteldavaid tooteid ja tehti palju muid arendavaid ja põnevaid elulisi ülesandeid. Sellise teadmistepagasiga on jõululaadaks valmistumine kukepea!

Nagu päris ärimaailmas, nii jõudis ka meil üks meeskond vahepeal ühise keele ja meele kaotada ning hakkasid hoopis FIEdeks 😊

Et väsimus peale ei tuleks ja mõte jookseks, tehti vahepeal keha ja vaimu virgutavaid mänge ja ülesandeid. Ja nagu ühele tõeliselt heale koolitusele kohane, sai ka sügiskoolis hästi süüa: kooli kokk Kristel pakkus meile kuumi auravaid lihapirukaid, oivalist boršisuppi ning moosisaiu.

Au ja kiitus kõigile õpilastele, kes pärast pikka koolipäeva sügiskooli jõudsid tulla ja silmade särades siin möllasid! Ägedad olete! Suur-suur tänu ka koolitajatele ja Põlvamaa Arenduskeskusele meile sellise toreda võimaluse pakkumise eest!