Playback show 2020 võit läks meie lõpuklassile

16. jaanuari õhtul toimus meie mõisakooli viies, juubelilõhnaline playback-show. Võrreldes esimese aastaga oli nii esinejate tasemes kui ka korralduses toimunud tohutu arenguhüpe. Playback oli nii tore ja tõesti andis kohe palju energiat ja rõõmu! Laval astusid üles 47 õpilast ja üheksa õpetajat kokku kümne numbriga. See on uus rekord!

Playbackist on saanud üritus, mis täidab juba mõnda aega enne selle toimumist kooli ärevussaginaga: valitakse esitamisele minevaid lugusid, vaieldakse, kardetakse esineda, võetakse end kokku, tehakse proovi, otsitakse kostüüme, meisterdatakse busse, maju, kaminaid või mida iganes vaja, satutakse taaskord rambipalavikku… Majas on nii tundide ajal kui ka pärast tunde kosta erinevate uste tagant salapäraseid muusikapalu… Kuid lõpuks on kõik vapralt laval ja annavad endast parima. Ei olnud kedagi, kes oleks tulnud n-ö “mütsiga lööma”, kõik esinejad olid teinud hulga tööd ja näinud vaeva. See on ka üritus, mis tekitab mõnusa peretunde: kostüümide otsimisel ja lavashow´de ning dekoratsioonide valmistamisel on abiks kõik, kes saavad. Õpetajad laenavad omi asju õpilastele, õpilased otsivad ise üheskoos sõpradele. Lapsevanemad sukeldevad riidekappidesse ja poodidesse. Sel aastal näiteks oli väga tore, kui 5. klassi Triinu ema teatas rõõmsalt Stuudiumis, et sai kaltsukast Ukule saapad :) Ja saapad olid tõesti vinged!

Kokku oli kultuurimaja saali kogunenud ligi sadakond inimest: väga palju õpilasi, vilistlasi, hulga lapsevanemaid ja teisi nii nooremaid kui vanemaid sõpru, sugulasi, pöidlahoidjaid.

Etteastete kõrge tase muutis raskeks aga žüriiliikmete töö, kelleks olid õpetaja Kadi, meie vilistlane ja mitmekordne playbacki võitja Astrid, noortekeskuse juhataja Tiia, inglise keele õpetaja Hardi ning lisaks klasside esindajad.
Lõpptulemus nägi aga välja selline:
I koht: 9. klass looga “Settekaevu sultan”
II koht: 2. klass looga “Bussilaul”
III koht: 5. klass looga “YMCA”.

Publik sai valida ka oma lemmiku ning selleks osutus 3. klassi lugu “Skibidi”.
Kõik esinejaid olid aga väga vinged ning kõik said premeeritud eriauhindadega.

Suur tänu loomulikult ka korraldusmeeskonnale ehk õpilasesindusele, eriti teadustajatele Karoliinale, Miale ja Liisale. Väga hästi tehtud! Samuti Annale, kes jäi küll kardinate taha, aga täitis pühendunult lavatehniku rolli.
Uuel aastal jälle ja vähemalt sama suure hooga!

Rohkem pilte näed siit ja videosid saad vaadata siit.

õpetaja Kadi