Teise trimestri lõpetamine

Uue trimestri esimese kolmapäevahommikuse kogunemise lükkasid käima rahvamuusikakoolis käivad õpilased erinevates koosseisudes esitades kokku neli pala. Aitäh, Reinhold, Mihkel, Martin, Robert, Uku, Luisa, Miina, Triinu ja Emma-Leen. Seejärel said kooli ees tunnistuse meie tublid ja veel tublimad õpilased.
Tublisid oli kokku 47, nendest 15 viielist ja 32 nelja-viielist. Oleme uhked, et saime kooli ees tunnistuse anda pea pooltele õpilastele. Lisaks kiitsime Annat ja Miinat tublide tulemuste eest Tuglase omaloomingukonkursil.

Päev jätkus juba traditsiooniliselt teistmoodi koolipäevana. Meie kaheksas ja üheksas klass suundusid Põlva kooli uurimislaborisse. Kõigepealt uuriti, kuidas hingavad seened - kas nii nagu inimene või nii nagu taimed? Kuna andmete kogumine võttis aega tuletati meelde vesiniku teemat. Viimase ja kõige pikema katsete bloki võttis enda alla tiigivee uurimine. Lisaks juba laboris ees oodanud tiigiveele uuriti ka Mooste järve ja koolimaja juures oleva tiigi vett.

Viies, kuues ja seitsmes klass jäid koolimajja, kus toimusid erinevad töötoad. Sai arvutiga muusikapalasid luua, QR koodi tegemist õppida, ise diplomit kujundada, Lotte mänge mängida, esmaabi koolitusel osaleda, programmeerimismänge mängida ning 2D animatsioone teha.

Esimene kuni neljas klass sõitis aga Tartusse, et külastada Ahhaa keskust ja kino, kus vaadati filmi "Tähekoer ja turbokass". Ahhaas oli tavapäraselt palju uurimist, avastamist ja katsetamist.